Zabiegi na ciało – sprawdzone narzędzie w redukcji tkanki tłuszczowej

Odchudzanie to często proces żmudny i wymagający, a i tak końcowe wyniki nie zawsze będą zgodne z oczekiwaniami. Mogą to zmienić profesjonalne zabiegi na ciało, wykonywane z użyciem nowoczesnych urządzeń. Warto też dodać, że taki zabieg wcale nie musi być inwazyjny.

Czym jest zabieg modelujący?
To nowoczesna technologia zabiegowa, dostępna w American Dreams. Ma szerokie zastosowanie – pomaga przy nadwadze, luźnej i starzejącej się skórze, cellulicie, bliznach, obrzękach limfatycznych, sztywności mięśni, zapaleniu ścięgien, zaparciach. Zabiegi polegają na stymulowaniu skóry specjalnymi głowicami – rolka głowicy jest wyposażona w mikrootwory, które tworzą Multi Mikrostymulację dogłębnie oddziałującą na skórę. Urządzenie działa bardzo precyzyjnie, nie powodując przy tym żadnych urazów tkanki skórnej.

Podczas masażu zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny – są to włókna, którym skóra zawdzięcza swoją jędrność, gładkość i elastyczność. Następuje poprawa mikrokrążenia krwi, do komórek trafia więcej tlenu, co skutkuje przyspieszeniem metabolizmu. Wiązka lasera wnikająca w głąb tkanek zostaje zaabsorbowana przez lipidy znajdujące się w adipocytach, dzięki czemu proces lipolizy ulega przyspieszeniu i można w kontrolowany sposób zmniejszyć objętość oraz zawartość komórek tłuszczowych. Po rozbiciu są one wydalane z organizmu. Masaż podciśnieniowy powoduje zasysanie fragmentów skóry, dlatego działanie jest odczuwalne nie tylko na poziomie naskórka, ale również w skórze właściwej i tkance podskórnej. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut, a jego intensywność dobierana jest indywidualnie.

Czy zabiegi na ciało są bezpieczne?
Zabieg ten nie jest inwazyjną metodą w porównaniu do liposukcji, będącej zabiegiem chirurgicznym. Przeciwwskazań jest dzięki temu znacznie mniej, a po zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności – nie jest wymagana rekonwalescencja, wystarczy tylko stosować się do zaleceń specjalisty. Dla podtrzymania efektu warto wykonywać zabiegi przypominające.

Poprawa kondycji skóry jest widoczna już po pierwszym razie, ale zaleca się wykonanie pełnej serii, szczególnie przy zaawansowanych stadiach cellulitu oraz chęci zredukowania nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Jeśli poza terapią gabinetową nie zostaną wprowadzone zalecone zmiany dotyczące stylu życia, efekty mogą pojawiać w zwolnionym tempie oraz nie być równie satysfakcjonujące, jak w przypadku holistycznego działania zaleconego przez terapeutę.

Warto pamiętać, że nieuregulowana gospodarka hormonalna i zaburzenia metaboliczne również mogą spowalniać efekty terapii (w odróżnieniu do efektów u zdrowych osób).

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe. Kod HTML nie jest dozwolony.

Spełniamy marzenia o zdrowym ciele. Jedyne takie miejsce na Podhalu

Jakość, którą zapamiętasz na długo! American Dreams health & beauty

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Poznaj aktualne informacje o promocjach, wydarzeniach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności oraz regulamin.