Metaterapia Dermatude - innowacja w kosmetologii!

Metaterapia to akronim od terapii Medical & Esthetical Tissue Activation (Medyczna i Estetyczna Aktywacja Tkanek), której koncepcja powstała w laboratorium w Holandii. Metaterapia Dermatude to nowa metoda odmładzania skóry spowalniającego proces starzenia, głębokiego nawilżania oraz intensywnej odnowy i regeneracji. Metaterapia to terapia, dzięki której możemy uzyskać spektakularne efekty przeciwstarzeniowe już po jednym zabiegu. To innowacja, która zapewnia zabiegi najnowszej technologii High-Tech.

Metaterapia polega na kontrolowanych nakłuciach skóry przy pomocy specjalnie opatentowanej głowicy z 18 igłami. Dzięki zaawansowanej technologii w skórze tworzymy do 2000 otworów na sekunde, których głębokość nie przekracza 0.5 mm. Te niewidoczne dla oka mikrootwory tworzą sieć punków samonaprawczych skóry, zmuszając ją do naturalnego procesu odnowy i regeneracji. Pobudzają w ten sposób włókna podporowe skóry kolagen i elastynę, dzięki czemu efekty są bardzo widoczne i długotrwałe. Dodatkowo podczas zabiegu w czasie rzeczywistym podawane są substancje aktywne przeznaczone do konkretnego problemu skóry dojrzałej. Głębokość nakłucia od 0.3-0.5 mm nie jest bez znaczenia. Taka głębokość podawania substancji pozwala im dotrzeć to górnej warstwy skóry właściwej, czyli dokładnie tam, gdzie będą najbardziej aktywne, bez ryzyka powikłań.

Metaterapia vs inne metody

Metaterapia versus Roller

Roller z mikroigiełkami to walec z igłami, który rolowany jest po skórze. Powierzchnia wałka nie jest gładka i płaska, lecz posiada wypukłe i wklęsłe miejsca. Dlatego też, nie wszystkie igły wałka penetrują skórę na takiej samej głębokości. Innym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest siła przyciskania wałka. Przy zbyt dużym nacisku igły penetrują zbyt głęboko, co może powodować blizny i sztywność skóry. Przy zbyt małym nacisku iniekcje będą zbyt płytkie by miały odpowiedni skutek. Wałek z mikroigiełkami pozostawia także znacznie mniej mikronakłuć z powodu ograniczonej liczby igieł. Dodatkowo, nie ma możliwości użycia go do celowanego zabiegu na konkretne zmarszczki, a zamiast bardzo dokładnych nakłuć, system rolowania uszkadza skórę pozostawiając małe nacięcia w kształcie litery V. Zaletą Metaterapii, w porównaniu do rollera z mikroigiełkami jest to, że nie tylko aktywuje ona regenerację komórek, ale wprowadza także aktywne składniki do skóry w trakcie zabiegu, zanim skóra się zamknie. Co więcej, zabieg ten jest dużo dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Mikronakłucia pozwalają na dokładną kontrolę głębokości i odległości, i są wykonywane dużo gęściej.

Metaterapia versus Mikronakłuwanie

Napęd iniekcji igłowych jest kluczowy dla uzyskania optymalnego rezultatu. Przyrządy do mikronakłuwania mają napęd analogowy. Przez ten właśnie napęd, opór skóry powoduje zmiany w częstotliwości nakłuwania, co może skutkować nieregularnymi nakłuciami w rożnych miejscach na skórze. Ważna jest także gęstość wykonywania nakłuć. Mikronakłuwanie charakteryzuje się mniejszą ilością igieł na przyrządzie, co skutkuje małą gęstością nakłuć. Igły nie posiadają prowadnicy, dlatego też igły przesuwają się na boki lub nawet zaginają się, co powoduje urazy skóry. Dlatego też nakłucia są bardzo niedokładne. Większość technik mikronakłuwania dla zabiegów przeciwzmarszczkowych wykorzystuje igły, które są zbyt długie i perforują głębszą warstwę skóry właściwej. Wiąże się to z ryzykiem nienaprawialnego uszkodzenia podskórnego, podobnego do powstawania blizny przy oparzeniach skóry drugiego stopnia. Skóra w efekcie staje się sztywna i twardsza poprzez utratę elastyczności. W Metaterapii natomiast zastosowano napęd cyfrowy, dzięki czemu częstotliwość nakłuwania, gęstość i jej regularność jest precyzyjnie kontrolowana. Dodatkowo ruchoma część głowicy Flex-Head gwarantuje nakłucie zawsze prostopadłe do skóry, bez wyginania igieł. Ponadto odpowiednia długość igły nakłuwa warstwę podstawną skóry tylko do górnej warstwy skóry właściwej, co wspomaga produkcję kolagenu i elastyny bez ryzyka tworzenia się podskórnych blizn. Dlatego też zabieg Metaterapii jest bardziej skuteczny, bezpieczniejszy i nie wiąże się ze skutkami ubocznymi zabiegu. Metaterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie ma widocznych uszkodzeń skóry.

Metaterapia versus Mezoterapia igłowa

Głęboko działające zabiegi mają intensywny efekt i dają lepsze rezultaty niż zabiegi powierzchniowe. Mezoterapia igłowa to procedura wymagająca tylko jednej igły. Iniekcje z aktywnymi składnikami są wykonywane w konkretnych miejscach, ale gęstość i głębokość iniekcji nie jest kontrolowana. Z powodu większej odległości i ograniczonej liczby iniekcji mezoterapia igłowa nie aktywuje naturalnej regeneracji komórek skóry. Nie aktywuje ona także produkcji kolagenu i elastyny. Wiąże się także z większym ryzykiem powikłań pozabiegowych. Metaterapia natomiast należy do kategorii głębokich zabiegów i łączy wszystkie zalety rożnych zabiegów w jednej technice W Metaterapii aplikacja aktywnych składników połączona jest z naturalną regeneracją komórek skóry. Cała skóra poddana jest bezbolesnemu zabiegowi przy użyciu 18 mikroigieł, które wprowadza się w skórę z dużą prędkością, wykonując do 2000 nakłuć na sekundę. Oznacza to, ze żaden fragment skóry nie pozostaje pominięty. Dzięki precyzyjnej regulacji Metaterapia zawsze dostaje się do odpowiednich warstw komórek skóry bez ryzyka powikłań.

Metaterapia to nowa i bezinwazyjna metoda odmładzania skóry, spowalniająca proces starzenia!

Efekty metaterapii Dermatude

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest silnie pobudzona i bogata w odpowiednio dopasowane składniki aktywne. Następnie skóra przechodzi przez etap regeneracji i zmian strukturalnych. Pobudzane zostają fibroblasty, włókna kolagenu i elastyny tworzą silną i elastyczną podporę skóry, a substancje aktywne podawane podczas zabiegu bardzo intensywnie nawilżają skórę na poziomie komórkowym, prowadzą do procesów odnowy, niwelują przebarwienia, liftingują skórę, a także ją odżywiają i stymulują. Działanie anty-aging jest zatem gwarantowane poprzez dwutorowe działanie: aktywację systemów samonaprawczych skóry, jak i dostarczenie jej niezbędnych substancji aktywnie czynnych, których z wiekiem zaczyna w skórze ubywać. Rezultaty zabiegu wzmacniane są podczas serii zabiegów oraz odpowiednio dopasowanej domowej pielęgnacji Dermatude Home Care.

dermatude

Skuteczność zabiegów Metaterapii wynika z zastosowania opatentowanego urządzenia oraz odpowiednio dopasowanych produktów. Wszystkie produkty pozwalają na stworzenie kompletnych zabiegów, a ich różnorodność zapewnia indywidualnie dobraną pielęgnację. Do każdego zabiegu stosowane są jednorazowe moduły z igłami, umieszczonymi na specjalnie opatentowanej głowicy Flex-Head, która dzięki ruchomej głowicy idealnie dopasowuje się do kształtu skóry. Podczas zabiegów wykorzystuje się moduł 18 igłowy, a także moduły 7 i 9 igłowe przeznaczone do intensywnych zabiegów przeciwzmarszkowych. Zastosowanie odpowiednich igieł produktów Dermatude w postaci serum, kremów i masek pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów. Preparaty dopasowane są do konkretnych potrzeb, jakie ma skóra dojrzała: od działania intensywnie nawilżającego, poprzez działanie liftingujące, aż po działanie regenerujące i niwelujące przebarwienia.

Kilka słów o atutach...

Ważnym aspektem każdego zabiegu kosmetycznego są zarówno wskazania, jak i przeciwwskazania do jego wykonywania. Metaterapia Dermatude to jeden z tych ciekawych zabiegów, który posiada naprawdę nieznaczną liczbę przeciwwskazań!

Należą do nich:

  • aktywny wirus opryszczki
  • aktywne zmiany trądzikowe
  • trądzik różowaty
  • zmiany chorobowe skóry

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe. Kod HTML nie jest dozwolony.

Spełniamy marzenia o zdrowym ciele. Jedyne takie miejsce na Podhalu

Jakość, którą zapamiętasz na długo! American Dreams health & beauty

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Poznaj aktualne informacje o promocjach, wydarzeniach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności oraz regulamin.