Pedicure kosmetyczny, a pedicure podologiczny.

Pedicure podologiczny jest wykonywany w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp przez wykwalifikowanego specjalistę czyli podologa natomiast zakres wykonywanych czynności jest o wiele szerszy i znacząco różni się od pedicure kosmetycznego.

Charakterystyka pedicuru kosmetycznego.

Pedicure kosmetyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym wykonywanym na zdrowych stopach i jak sama nazwa wskazuje powinien obejmować pielęgnację skóry i paznokci stóp. Stopy powinny wyglądać estetycznie, być zrelaksowane, a paznokcie ładnie pomalowane. Wykonanie pedicure kosmetycznego organiczna się głównie do opracowania stóp, które polega na oszlifowaniu fizjologicznych zrogowaceń za pomocą frezarki, opracowaniu skórek oraz skróceniu i opiłowaniu płytek paznokciowych. Zakończenie zabiegu powinno być uwieńczone nałożeniem odpowiednio dobranego balsamu lub kremu pielęgnacyjnego oraz na życzenie Klientki pomalowaniem paznokci. Przy tym zabiegu stopy nie powinny posiadać żadnych dodatkowych patologicznych zmian skórnych.

Pedicure kosmetyczny

Pedicure kosmetyczny

Pedicure podologiczny.

Pedicure podologiczny jest zabiegiem specjalistycznym lub leczniczym skierowanym głównie dla osób, które cierpią z powodu deformacji stóp, modzeli, bolesnych odcisków, pękających pięt czy wrastających paznokci. Podczas pedicure podologicznego w sposób delikatny i bezbolesny, usuwane są wszelkie zrogowacenia w obrębie stóp i paznokci przy użyciu profesjonalnego sprzętu oraz wysterylizowanych, specjalistycznych frezów i narzędzi co zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Działania podologa przebiegają kilkuetapowo. Wywiad połączony z badaniem pozwala na wskazanie ewentualnych zmian w obrębie stóp oraz ustalenie odpowiedniej terapii.

Ponadto ścisła współpraca podologa z lekarzami różnych specjalności, m.in.:

  • dermatologiem,
  • ortopedą,
  • flebologiem,
  • chirurgiem,
  • diabetologiem,

itp. gwarantuje profesjonalną opiekę nad Pacjentem.

Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny

Na czym polega podstawowy zabieg podologiczny?

Podstawowy zabieg podologiczny polega min. na usunięciu zrogowaceń naskórka, obcięciu i oszlifowaniu płytek paznokciowych, prawidłowym opracowaniu wałów paznokciowych oraz aplikacji odpowiednio dobranych preparatów.

Zabieg wykonywany jest bez tradycyjnej kąpieli stóp ale z zastosowaniem najnowszych metod podologicznych.

Pielęgnacja domowa po zabiegu dobierana jest indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

Częstotliwość zabiegów:

Podstawowy zabieg podologiczny zalecany jest wykonywać regularnie co 4-8 tygodni. Zabieg ten ma na celu przede wszystkim profilaktykę i pielęgnację oraz pozwala utrzymać stopy w stanie zdrowia, a także zapobiega pojawianiu się zmian patologicznych w ich obrębie.

Na koniec chciałabym zaprezentować dokumentację fotograficzną, relacjonującą efekty pedicuru podologicznego - po jednym zabiegu.

Nie czekaj aż problem się pogłębi!

Jeśli dokuczają Ci modzele, bolesne odciski, wrastające paznokcie lub zauważyłaś(eś) inne niepokojące Cię zmiany na Twoich stopach - nie zwlekaj!! Umów się już dziś na wizytę do podologa w American Dreams dzwoniąc pod numer tel. 515 502 222

mgr Faustyna Kuros

Dyplomowany kosmetolog - spec. podolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wykładowca akademicki w PPWSZ w Nowym Targu na kierunku kosmetologia.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe. Kod HTML nie jest dozwolony.

Spełniamy marzenia o zdrowym ciele. Jedyne takie miejsce na Podhalu

Jakość, którą zapamiętasz na długo! American Dreams health & beauty

Zapisz się do naszego Newslettera i bądź na bieżąco!

Poznaj aktualne informacje o promocjach, wydarzeniach i nowościach!

Akceptuję politykę prywatności oraz regulamin.